Tag Archives: nike air max 90

Komplikacje dotyczące elektroniki

Siłą rzeczy, jest ona mniej skomplikowana niż ta występująca powszechnie na ziemi. Innym ograniczeniem i problemem dla elektroniki komputerowej kosmicznej jest promieniowanie, które oprócz tego w postaci wiatru słonecznego dociera do obiektu z innych kosmicznych przestrzeni. Występują zakłócenia ziemskiego pola magnetycznego, są one najgroźniejsze dla satelitów telekomunikacyjnych, znajdujących się na ziemskiej orbicie. Burze magnetyczne nie dotyczą elektroniki naziemnej, ponieważ jest chroniona poprzez poszczególne warstwy atmosfery otaczającej kulę ziemską. Procesory znajdujące się w urządzeniach kosmicznych mogą łatwo ulec uszkodzeniu, a to już oznacza stratę wielkich pieniędzy. Wpływ promieniowania na elektroniczne urządzenia, na procesory może spowodować poważne uszkodzenia, wysyłanie błędnych sygnałów, nawet utratę łączności, o czym nieraz słyszeliśmy w mediach. Kilka łazików mających zbadać odległe planety zamilkło na zawsze, nawet nie wiemy dokładnie z jakich przyczyn. Właśnie z takich potrzeb, w kosmicznej aparaturze stosuje się mało skomplikowaną elektronikę – i tak koszty wysłania urządzenia w kosmos są ogromne, a najnowocześniejsze procesory mają małą szansę na prawidłową pracę. Może się to wydać nieprawdopodobne, ale nasza domowa elektronika komputerowa jest bardziej skomplikowana niż ta w kosmosie.

Cześć, mam na imię Marcin i piszę bloga na techniczne tematy! Chciałbym zaprosić Cię do lektury, mam nadzieję, że Cię wciągnie. Zapraszam Cię również do konwersacji w komentarzach!

Produkcja i elektronika

Udział elektroniki komputerowej w produkcji sprzętu w ostatnich latach spowodował zwiększenie produkcji do ponad 100 mln egzemplarzy pralek, lodówek, klimatyzatorów, zmywarek rocznie. Ilość produkowanego sprzętu wyposażonego w procesory rośnie. Elementy elektroniczne, ekrany, kontrolki, wyświetlacze LED i LCD stają się elementami, które bardzo pasują do stylistyki sprzętu AGD. Przypuszczalnie, około 50% całej produkcji posiada te nowoczesne panele w swojej stylistyce. Układy sterujące, mikroprocesory to elementy na które przyszli użytkownicy czekają. Tym samym zwiększa się produkcja sterowników mikroprocesorowych, podzespołów elektroniki komputerowej, Można już obecnie kupić lodówkę, która sama wyśle do sklepu zamówienie na brakujące artykuły, albo powiadomi właściciela o ich braku. Rozszerzenie propozycji zastosowania elektroniki w sprzętach AGD z pewnością obniży ich cenę i spowoduje większe zainteresowanie potencjalnych klientów.