Tag Archives: najtańsze strony www Konin

Roboty o specjalnej budowie

Wykorzystuje się do nich specjalne roboty wyposażone w odpowiednie instrumenty chirurgiczne, sam jednak robot jest sterowany przez człowieka. Nie ma jednak ryzyka, że lekarzowi operującemu zadrży ręka lub wykona jakiś inny nieodpowiedni ruch. Technologia coraz częściej pozwala też zajrzeć do ludzkiego organizmu bez potrzeby ingerencji chirurgicznej. Dzięki rezonansowi magnetycznemu lekarze są w stanie sprawdzić całe ciało badanego i znaleźć wszystkie niepokojące zmiany. Badanie zaoszczędza czas i cierpienie pacjenta. Lekarze na stole operacyjnym nie muszą, wtedy szukać po omacku co dolega choremu, tylko od razu leczą chore miejsce. Urządzenia elektroniczne w szpitalach nie tylko pomagają lekarzom ale także podtrzymują często życie i zdrowie ludzkie. Osoby z chorymi nerkami mogą korzystać ze stacji dializ dzięki którym dostają dodatkowy czas w oczekiwaniu na dawce nerki. Dla cukrzyków świetnym rozwiązaniem są tak zwane pompy insulinowe. Aparat przymocowany do brzucha pozwala im na automatyczne dostarczenie leku do organizmu bez konieczności dawania bolesnych zastrzyków.

Cześć, mam na imię Marcin i piszę bloga na techniczne tematy! Chciałbym zaprosić Cię do lektury, mam nadzieję, że Cię wciągnie. Zapraszam Cię również do konwersacji w komentarzach!

Zmiany w interfejsie

Graficzny interfejs był o tyle ważny, że pierwsze systemy opierały się na wpisywaniu komend z klawiatury, zgodnie z którymi następnie system wykonywał żądane operacje. Komend było dużo, były one często bardzo skomplikowane i trudno było sobie wyobrazić, że przeciętny użytkownik komputera, nie interesujący się specjalnie informatyką, opanuje je wszystkie. Graficzne okienka systemu były łatwe do opanowania dla prawie wszystkich i ważne było również to, że sprawne posługiwanie się systemem umożliwiała myszka komputerowa. O doniosłości jej skonstruowania i znaczeniu dla użytkowników komputerów świadczy fakt, że mimo inwazji ekranów dotykowych i mimo padów dotykowych w laptopach wciąż dla bardzo wielu użytkowników komputerów to właśnie myszka umożliwia najdoskonalsze posługiwanie się systemem i programami pracującymi w oparciu o niego. Być może w przyszłości pojawią się doskonalsze wynalazki i komputery będą sterowane na przykład myślą, ale to jeszcze pieśń przyszłości, na razie trudno wyobrazić sobie powszechne użycie takiego sposobu sterowania komputerem.